Z kim najlepiej udać się w wirtualną podróż?

Choć nie budzą już takich emocji j gogle do wirtualnej rzeczywistości to wciąż rzadko spotykany i pożądany przez wielu gadżeciarzy sprzęt. Wszystkie największe korporacje tworzące akcesoria multimedialne, takie jak Google i Sony postarały się, aby stworzyć te jedyne i najlepsze gogle. Z jaką firmą najlepiej udać się w taką podróż?

SONY

Ta znana na całym świecie firma postanowiła stworzyć coś więcej niż same gogle – Projekt Morfeusz. Sprzęt przygotowano z myślą o graczach komputerowych. Okulary posiadają 5,7-calowy ekran, który działa w rozdzielczości 1920x1080 RGB. Sprzęt wyposażono w aż 9 diod LED, co ma zwiększyć dokładność śledzenia obrazu.

Oprócz świetnych parametrów technicznych użytkownicy gogli od Sony doceniają ich wygodę. Posiadają one kas, gdzie umieszczona została większość podzespołów, tak że podczas noszenia nie obciążają one nosa czy uszu.

SAMSUNG

Bardziej niż osobnym urządzeniem gogle Gear VR, które proponuje Samsung stanowią dodatek do nowoczesnych smartfonów Galaxy S6. Mimo to, firma zadbała o wysoką jakość i dobre parametry techniczne urządzenia, więc nie odstępuje on od modeli stworzonych tylko do podróży w wirtualną rzeczywistość.

Gear VR posiada specjalny ekran AMOLED, o wymiarach 5,1 cala. To sprzęt przeznaczony nie tylko do gier komputerowych. Nadaje się także do oglądania filmów czy użytkowania specjalnych aplikacji przystosowanych do VR. Plusem urządzenia zwiększającym wygodę użytkowania są paski wentylacji.

GOOGLE

W zestawieniu nie mogłoby zabraknąć sprzętu oferowanego przez chyba najbardziej dynamicznie rozwijającą się firmę – Google. Model Cardboard to najtańsze obecnie i najprostsze tego typu rozwiązanie. Być może gogle od Google ustępują funkcjonalnością modelom Sony czy Samsung, jednak należy docenić ich uniwersalność. To po prostu swego rodzaju kartonowa nakładka ze specjalną kieszonką na smartfona.

Jeśli jesteś fanem Google a Cardboard to dla Ciebie za mało mamy dobrą wiadomość- w listopadzie wypuszczono na rynek innowacyjne gogle VR – zestawy Daydream View. To już zdecydowanie bardzo zawansowany technologicznie sprzęt o wyjątkowo estetycznym designie.